IV tarptautinė kūrybinė-edukacinė stovykla „Muzikuokime drauge“ Biržuose


 

Rugsėjo 5–7 dienomis Biržuose vyko ketvirtoji tarptautinė kūrybinė-edukacinė stovykla „Muzikuokime drauge“. Pedagogai iš Didžiosios Britanijos, Latvijos, Estijos ir Lietuvos demonstravo meistriškumo pamokas, vyko seminaras, diskusijos, vaikų ir jaunimo kamerinių ansamblių pasirodymai.


Jau tradicija tampanti Biržuose rengiama kūrybinė-edukacinė stovykla „Muzikuokime drauge“ šįmet pritraukė daugiau kaip 30 vaikų ir jaunimo ansamblių ne tik iš visos Lietuvos, bet ir iš kaimyninės Latvijos. Dalyviams muzikavimo drauge subtilybes atskleidė tarptautinė pedagogų komanda – Londono „Guildhall Music School“ profesorius, smuikininkas, Europos kamerinės muzikos dėstytojų asociacijos prezidentas Evanas Rothsteinas (Didžioji Britanija), Latvijos fondo „Muzicējam kopā ar draugiem“ („Grojame su draugais“) steigėja ir vadovė, Rygos Jāzepo Mediņio 1-osios muzikos mokyklos mokytoja pianistė Gunta Melbārde, Heino Ellerio muzikos mokyklos direktorė, Estijos muzikos ir teatro akademijos dėstytoja ir Estijos muzikos mokyklų asociacijos pirmininkė Kadri Leivategija, smuikininkas, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos profesorius Petras Kunca, violončelininkė, Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos mokytojai Ramutė Kalnėnaitė ir pučiamųjų skyriaus vedėjas tūbininkas Antanas Ladyga, altininkas, LEU docentas, daktaras Remigijus Vitkauskas, vargonininkas ir klavesinininkas Vilimas Norkūnas.


Siekdami bendru muzikavimo džiaugsmu pasidalyti ne tik tarpusavyje, bet ir su Biržų miesto gyventojais ir svečiais, stovyklos „Muzikuokime drauge“ dalyviai surengė du koncertus, kurie tradiciškai vyko Biržų pilies menėje (penktadienį) ir Evangelikų reformatų bažnyčioje (šeštadienį). Koncertuose drauge muzikavo ir stovyklos jaunieji dalyviai, ir pedagogai bei svečiai. Džiugu, kad šalia tradiciškai įprastų styginių, pučiamųjų ir fortepijono, šiais metais koncertuose klavesinu skambino Vilimas Norkūnas, o seserų Daunyčių ansamblio „Regnum musicale“ narės grojo arfa (Joana), fleita (Vita Marija), violončele (Elena) ir smuiku (Kotryna Ugnė).


Sekmadienį buvo rengiamas seminaras „Mokyklos instrumentinis ansamblis ir informacinės komunikacinės technologijos: dialogas, iššūkiai, lyderystė“, kurio pagrindiniai pranešėjai – doc. dr. Remigijus Vitkauskas ir doc. Audronė Žigaitytė-Nekrošienė.


Tarptautinė edukacinė stovykla „Muzikuokime drauge“ buvo sumanyta siekiant populiarinti akademinę muziką (ypač kamerinį muzikavimą), skatinti bendrystę tarp skirtingo amžiaus, skirtingo išsilavinimo ir skirtingų šalių žmonių, taip pat plėsti pažintį su kaimyninių šalių, ypač Latvijos ir Estijos, muzikais profesionalais ir pedagogais bei muzikos mokyklų moksleiviais, skatinti jaunimo ansamblinės muzikos iniciatyvas. Stovyklos rengėjai – Lietuvos muzikų sąjunga ir Biržų Vlado Jakubėno muzikos mokykla – jau ketvirtus metus sukvietė gausų būrį kamerinių ansamblių, kurių nariai, dar vaikystėje pažinę kamerinio muzikavimo tradicijas, galbūt jas puoselės ir tolesniame savo muzikiniame kelyje.

 

 

Lietuvos muzikų sąjungos prezidentė doc. Audronė Žigaitytė-Nekrošienė

Make a Free Website with Yola.